DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Mehmet Birişik
Mehmet Birişik
Giriş Tarihi : 11-05-2022 13:59

Kim Aday?

2023 seçimlerine hazırlık çalışmaları kulisleri hem hareketlendirmiş hem de heyecanlandırmış. Tüm şahıs ve teşkilatlar oynaması gereken kartlarını masaya koyuyorlar. Tüm yorumcular ve gazeteciler niyet okumalarını yapıp olası senaryoları dile ve yazıya döküyorlar.

Cumhurbaşkanı rakipsiz,

İmamoğlu batı tandanslı odaklarca şiddetle isteniyor,

Mansur Yavaş arka sıralarda korkak ama kararlı bir şekilde parmak kaldırıyor buradayım diyor,

Ümit Özdağ Meral Akşener’i Mansur Yavaş üzerinden egale etmek; Türkiye’yi mülteciler üzerinden kaosa sürüklemek istiyor,

Ali Babacan 2023 sonrası için hesap peşinde olup Abdullah Gül’ü çembere alma derdinde,

Demokrat Parti merkez sağın kayb olan oylarının peşinde,

Ahmet Davutoğlu Suriye politikasında olduğu gibi neyin peşinde olduğunu kestiremeden 6’lı (6+1) masaya dahil,

Temel Karamollaoğlu’nu anlayabilene aşk olsun,

Gelelim 6’lı (6+1) masanın baş aktörüne ; seçim kazanmayı ufukta görmediği zamanlarda ‘’genel başkanlar aday olmamalı’’ diyordu. Ekonomik piyasa dalgalanmalarına bakarak ve yaşı gereği böyle bir fırsatın daha da yakalanamayacağını düşünmüş olmalı ki, ismini 6’lı (6+1) masaya getirdi. Parti içi muhaliflere şiddetle ‘’ya benimle olun ya da şimdi hemen önümden çekilin’’ dedi.

Bütün bu yaşananlara rağmen İmamoğlu ve Yavaş hala masada kartlarını oynuyorlar. İmamoğlu Karadeniz turu ile ‘’ben vazgeçsem de halk beni bırakmıyor (batı büyükelçileri). Kemal Bey de bu niyeti okumuş olmalı ki, Karadeniz buluşmaların da teşkilatın seyirci toplamaması için elinde geleni yapmışa benziyor.

Kemal bey ‘’bu 6’lı (6+1) masanın yegane hakimi benim’’ diyor.

Kemal bey Kaftancıoğlu’nu uyarmışa benziyor. Atilla Taş’ın sohbet odasındaki hakaretlerine ses çıkarmadı.

İmamoğlu bu hiç boş durur mu!

Durmayacak Chp belki İmamoğlu’nu disipline verecek. İmamoğlu batı destekli fonlar ile aday edilecek. Chp’yi çıkmaza sürükleyecek. İmamoğlu artık biliyor ki, Chp kendisini İstanbul adayı dahi yapmayacak. Tüm kartlarını oynayacak. Ya ittifak adayı olacak ya da yine aday olacak. Çünkü zaman onun aleyhine ilerliyor. Kemal Bey içinde zaman alehte ilerliyor. Babacan fırsat kolluyor.

Kemal Bey Hdp’siz bir seçim başarını rüyamızda dahi göremeyiz modunda. 2023 Türkiye’nin geleceğinin referandumu niteliğinde olacak . ‘’Ya Tam bağımsız ve gelişmiş bir Türkiye ya da uysal bir Türkiye’’ karar milletin olacak.

Hayat pahalılığına rağmen halk iktidar değişikliğini göze alamayacak yine RTE diyecek . Halkın sürprizlere tahammülü olmayacak . Ekonomik sıkıntı var. Ne banka batıyor ne de Türkiye İMF kapısında para dileniyor.

Ne diyelim bekleyip göreceğiz. Herkes masada ve sahada kartlarını oynayıp, atlarını sürecek.

Tek dileğimiz ‘’istikrar sürsün, Türkiye kazansın…

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Advert
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
google.com, pub-7553986237008992, DIRECT, f08c47fec0942fa0