SPOR
Giriş Tarihi : 18-06-2022 15:21

Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş tarafından ikincisi düzenlenecek Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu'nun kayıtları sürüyor.

Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş tarafından ikincisi düzenlenecek Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu'nun kayıtları devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın ''150. yılda 150 proje''si kapsamında geçen yıl ilk kez düzenlenen yarı maratona bu yıl da büyük katılım bekleniyor.  9 Ekim 2022 Pazar günü 21 kilometre, 10 kilometre ve halk koşusu olmak üzere 3 ayrı kategoride yapılacak maratonunun kayıtları devam ederken, parkurlar üzerinde birçok noktada eğlence noktaları yer da alacak.

 

Şehrin kültürel değerlerinin maraton teması olarak belirlenen, kentin güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmayı, profesyonel ve amatör koşucuları bir araya getirerek spor yapılmasını, katılımcılara doğal ve kültürel mirasın keşfettirilmesini amaçlayan, geçen yıl ''Kültepe'' temalı düzenlenen maratona, 21 kilometre ile 10 kilometre etaplarına 5 bin 220 kayıtlı yarışçı ile halk koşusuna yaklaşık 10 bin sporsever katılmıştı. Yarı maratonda, İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Adana, Sakarya, Gaziantep ve Mardin gibi Türkiye'nin dört bir yanından gelen elit sporcular da yer almıştı.

Kayıtlar, ''https://www.kayseriyarimaratonu.com'' adresinden yapılabilecek.

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin