YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2022 16:35

Raylı sistemler Fiberli ile daha güvenli

İzmir Karşıyaka’da geçtiğimiz yıllarda artan tramvay, yaya ve araç trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla geliştirilen ikaz direklerinin kullanımı sürüyor.

Raylı sistemler Fiberli ile daha güvenli

İzmir Karşıyaka’da geçtiğimiz yıllarda artan tramvay, yaya ve araç trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla geliştirilen ikaz direklerinin kullanımı sürüyor. Raylı sistemlerin oldukça sessiz çalışması yayalar için zaman zaman tehlike oluşturuyordu. Çevre aydınlatma ürünlerine sesli ve görsel ikaz yetkinliği kazandırılması hedefiyle araştırmalara başlayan Fiberli Aydınlatma, geliştirdiği projeyle bu sorunun önüne geçti. Yaya trafiğinin raylı sistemler ile iç içe olduğu alanlarda, tramvay geçişlerini daha güvenli hale getiren kontrol cihazının yapım aşamalarının tümü Fiberli bünyesinde tamamlandı. Proje kapsamında trafik ışıklarıyla eş zamanlı olarak renk değişimi yapan çevre aydınlatma armatürü ve hoparlör sayesinde sesli ikaz yapabilen kontrol cihazı geliştirildi. Bu sayede yayaların, tramvay ya da araç trafiğindeki kaza riski önemli oranda azaltıldı.

Gelişmelerden oldukça memnun olan semt sakinleri, bu durumun sadece yaya ve araç kullanıcıları için değil, dezavantajlı bireyler için de oldukça faydalı olduğunu, görme ve işitme engelli bireyler için de daha güvenli bir şehir hayatı sunduğunu düşünüyor.

HAKKIMIZDA

Türkiye'de Fiber Optik aydınlatma sistemlerini üretici olarak uygulayan ilk Türk firması” olan PSL Elektronik; 1991 yılında Antalya’da kuruldu. Başlangıçta “Profesyonel Ses ve Işık” sistemleri alanında yoğunlaşan firmamız, 1997 yılında dekoratif “Fiber Optik Aydınlatma Uygulamaları” konusunda çalışmalarını sürdürmüş olup, bu alanda çok başarılı ve her biri alanında ilk ve öncü olan uygulamalar gerçekleştirmiştir. 

Yapılan başarılı projeler ile PSL Elektronik dekoratif ve mimari aydınlatma alanlarına yoğunlaşmış ve "Ses ve Işık " sistemleri alanından çekilerek 2000'li yılların başında "FİBERLİ" markasını yaratarak, tamamen aydınlatma alanına yönlenmiştir.

Bu dönemde yapılan öncü işler, projeler, LED sektöründeki teknolojik gelişmelerin “Aydınlatmada LED Devrimi” yaşanacağının ilk işaretlerini ortaya koymuştur. Bu gelişmeyi ve ilerlemeyi gören firmamız, tamamen “LED Aydınlatma” alanında üretici olarak yer alma kararını 2000’li yılların başında vermiş ve tüm yatırımlarını bu doğrultuda yapmaya başlamıştır.  Bu çerçevede, 2002 yılında ilk LED aydınlatma ürünlerimizi yerli olarak üreterek müşterilerimize sunmaya başladık.

Üretim felsefemizi başından beri yerli üretim, yüksek kalite, müşteri odaklılık, insana, çevreye ve doğaya saygı ve sevgi temelinde oluşturmayı hedefledik. Bu prensiplerinden asla taviz vermeyen firmamız, kısa sürede konusunda bölgemizin önde giden ve lider kuruluşlarından biri olmayı başarmıştır. 

 

2017 yılında; daha yüksek kapasitede,  hızlı ve daha kaliteli hizmet verebilmek adına; Antalya OSB’de 20.000 m² alan üzerine kurulu yeni fabrika yatırımımızı tamamladık ve üretime başladık. Bugüne kadar, 800'ün üzerinde büyük projeler gerçekleştirmiş olan firmamız şu an;

- 300'e yakın çalışanı, 

- Birçok ülkede konumlandırılmış satış ve servis ekipleri,

- Kişiye ya da işletmelere özel olarak tasarlanmış proje ve uygulamaları,

- 29 kişilik AR-GE Merkezi,

- Aydınlatma alanında uzman Tasarım Birimi,

- İstanbul, Ankara, İzmir ve Moskova’da bulunan şubeleri ve sayısız satış temsilcileri ile sizlere mükemmel hizmet ve ürünler sunmak için çalışmaktadır.


Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin