Malatya
Giriş Tarihi : 20-06-2021 14:12   Güncelleme : 20-06-2021 14:12

Gürkan, Yerel Yönetimler Başkanlığı Toplantısına Katıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kayseri’de Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ev sahipliği yaptığı AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısına katıldı.

Gürkan,  Yerel Yönetimler Başkanlığı Toplantısına Katıldı

Kayseri’de, 10 Büyükşehir Belediye Başkanının katıldığı AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin başkanlığında Erciyes’te yapıldı. İstişare Toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da katıldı.

Yerel yönetimler açısından önem taşıyan ve 3 gün süren toplantıda değerlendirme ve istişarelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanları, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç eşliğinde Kayseri’de yapılan çalışmaları da inceleme fırsatı da buldular. 

Kayseri’de gerçekleştirilen toplantıya katılan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kayseri’nin belediyecilik ve hizmetler bakımından rol model olabilecek güzel bir şehir olduğunu dile getirdi. Başkan Gürkan, “Kayseri’yi gördüğümüzde temiz bir şehir, bakımlı bir şehir, belediyecilik hizmetleri bakımından güzel hizmetler almış bir şehir. Memduh başkanımıza ve ondan önceki belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Kayseri tarih itibariyle kadim bir şehirdir. Malatya ile de hukuku olan bir şehirdir. Melikgaziler, Battalgaziler, Hasangaziler, Hüseyingaziler, Anadolu’yu anayurt yapma sürecini birlikte takip etmişlerdir. Kayseri ile Malatya’yı kültür ve sosyal birliktelik olarak yakın buluyoruz” diye konuştu.