Kongre Sempozyum
Giriş Tarihi : 20-05-2022 11:44

Genç Türkiye Forumu Ege Bölgesi 21 Mayıs’ta İzmir'de

Türkiye Gençlik STK’ları platformu tarafından ilk defa İzmir’de gerçekleştirilecek olan Genç Türkiye Forumu Projesi 21 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilecek

Genç Türkiye Forumu Ege Bölgesi 21 Mayıs’ta İzmir'de

Genç Türkiye Forumu adı verilen etkinlik dizisi, Türkiye’de gençliğin deneyimlerini ve benzersiz bakış açısını ve ayrıca bugün gençlerin karşı karşıya olduğu zorlukları dikkate alarak, gençlerin seslerini gençler için alınan kararlarda uygun şekilde temsil edilmesini hedeflemektedir. Forum çok merkezli bir dizi etkinlik şeklinde planlanmaktadır.

Genç Türkiye Forumu, veriye dayalı çalıştaylar şeklinde gençleri bir araya getirecektir. Türkiye’nin yedi bölgesinde yapılacak 7 etkinlik ve bir final etkinliği şeklinde süreç planlaması yapılmıştır. Her bir bölgede gençliği ilgilendiren faklı bir tema üzerinde durulacak ancak bu temalar yine gençlerin önerisiyle bir önceki buluşmada kararlaştırılacaktır. Tartışmaya konu her bir tema için Türkiye geneli bir saha araştırması yapılacak ve çıkan veriler o etkinlikte değerlendirilecektir. Veriye dayalı oluşu o dönem yapılacak Türkiye geneli saha araştırmalarına dayanmaktadır. Böylece her bir tema gençler tarafından tartışılırken tüm Türkiye’nin verisi göz önünde tutulmuş olacaktır.

İlk etkinliğin teması gençlerin gündemle ilişki kaygılarından derlenmiş olup, ikinci etkinliğin teması birinci etkinliğin sonunda gençler tarafından belirlenecektir. Böylece gençler hem kendi sorunlarını tanımlayabilir hem de tartışabilir olacaklardır. Bölgesel etkinlikler tamamlandığında tüm veriler bir araya getirilecek ve final etkinliği düzenlenecektir.

Final etkinliğinde gençlerin fikir ve önerileri en üst düzeyde muhatapları ile bir araya gelecektir. Gençlerin Yurt Dışı Algısının konuşulacağı forum 09.30’dan 18.30’a kadar sürecektir. İzmir’de düzenlenecek olan Genç Türkiye Forumu’na Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden katılım ile hayata geçirilecektir.


Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin