Sinema - Tiyatro
Giriş Tarihi : 06-04-2021 13:26   Güncelleme : 06-04-2021 13:26

Filmimin Hikâyesi Yarışması Kazananları Açıklandı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Destekleri ile TÜRSAK Vakfı tarafından gerçekleştirilen 17. Çocuk Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen “Filmimin Hikâyesi” yarışmasında kitaba basılacak 50 öğrencinin hikâyesi ana jüri üyeleri tarafından belirlendi.

Filmimin Hikâyesi Yarışması Kazananları Açıklandı

17. Çocuk Filmleri Festivali kapsamında genç sinemaseverlerin yazdıkları hikâyeler ile katıldıkları Filmimin Hikâyesi yarışmasında kazanan 50 öğrenci belli oldu. Çocukların sağlıklı bir hobi edinmelerine, sanatsal üretim gerçekleştirmelerine, sinemayla tanışmalarına ve erken yaşta sinema kültürü edinmelerine rehberlik etme hedefi ile bu yıl 17. kez düzenlenen Çocuk Filmleri Festivali’nin Filmimin Hikâyesi yarışmasına 244 öğrenci başvuruda bulunmuştu. Türkiye’nin tüm illerinden 8-13 yaş arası öğrencilerin katıldığı yarışmanın kazanan ve kitaba basılacak 50 hikâyesi ana jüri üyeleri tarafından belirlendi.

 

Geleceğin Yazarı Olmaya Aday 50 Öğrenci Belli Oldu

Karikatürist ve Animasyon Yapımcısı Varol Yaşaroğlu başkanlığında; CGV Mars Cinema Group COO’su Nurdan Ulu Horozoğlu, Senarist ve Yönetmen Ali Tanrıverdi, Oyuncu Ceren Benderlioğlu ile Yazar ve Psikiyatrist Cem Mumcu’dan oluşan Filmimin Hikâyesi Yarışması Ana Jüri Üyeleri, başvuru yapan 244 isim arasından kazanan 50 ismin kitaba basılacak hikâyelerini seçti.

 

Kağıda Dökülen En Yaratıcı Hikâyeler Bir Kitapta Buluşacak

Yarışma kapsamında ana jüri üyeleri tarafından seçilen 50 hikâye bir kitaba basılacak. Hikâyeler arasından birinci seçilen öğrenci ise ailesiyle birlikte İstanbul’a gelip bir hafta konaklama fırsatı bulacak ve bu süre boyunca İstanbul’u gezip tanıyacak. Kazanan öğrenci bunun yanı sıra tecrübeli bir yönetmen eşliğinde yarışmada birinci olan hikâyesini filme çekip hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek.

 

17. Çocuk Filmleri Festivali’nin Ödül Töreni 23 Nisan’da

Filmimin Hikâyesi yarışmasının birincisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 17. Çocuk Filmleri Festivali’nin ödül töreninde açıklanacak ve büyük ödül dizüstü bilgisayarın sahibi olacak.

 

Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgiler ve güncel duyurular cocukfestivali.com adresi ve TÜRSAK Vakfı'nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir. 

 

Filmimin Hikâyesi Yarışması Kazananları

 

NO

ÇOCUĞUN ADI

HİKAYE ADI

1

Hüseyin Mirza Demir

3 KAFADARIN MACERASI

2

ELİF DENİZ

ACABA KİM?

3

ARYA KARAÇAY

ACAYİP GÖZLÜK

4

Ezgi TEKELİ

Annemin İş Yerinde Bir Gün

5

Nisa Koç

Arkadaşım Güneş

6

Asya Berra ÖZGEN

Arkadaşım Pamuk

7

Azra AYAZ

ASİYE'NİN MUCİZESİ

8

Lara Bandırma

Aslı'nın Yeni Dostu

9

AZRA VERAL

AYÇA VE GİZEMLİ BAHÇE

10

Ali Bugra Dere

Bilgi ağacındaki büyük sır-umut ve sevgi

11

HATİCE YILDIZ TAŞÇIOĞLU

BİLGİLİ ÇINAR

12

Nil Berra Karaağaç

BİR İNSAN

13

Yağmur Hanzade Yetimoğlu

Bİz Kendimiz Olduğumuzda Güzeliz

14

Meral Ece Güllü

Büyük Ders

15

Eda Nur VERDİ

Çantada ki Gözyaşları

16

Muhammed Âlim Atağ

ÇOBAN ALİ

17

Beren Beceren

Dağınık Ayşe

18

Roja Zerya özdemir

Deniz kabuğunun Gizemi

19

Mustafa Behram Bozkurt

DOĞADA SADECE AYAK İZLERİMİZ KALSIN

20

Ece Aydemir

Dostum Rıfkı

21

Ahmet alperen Çelik

Ejderha Dragon

22

Canan Dila Bilek

Engelsiz hayatlar mutlu yaşamlar

23

AYŞENAZ BAYRAKDAR

GERÇEK MUTLULUĞA AÇILAN KAPI

24

ZEYNEP SAYMAN

GERİ DÖNÜŞÜM

25

Ada Karakuş

Gezegenler Arası Kostüm Partisi

26

Berre Bayır

Hayal Kurmanın Yaşı Yoktur

27

Esme Yıldız

Hayali Arkadaş

28

İPEK KAYA

HAYALİMİ HEDİYE EDEN KUŞLAR

29

EMİNE GERÇEKER

KALBİMDEKİ 23 NİSAN

30

KIVANÇ AÇMAZLALE

KAYIP OYUNCAK TİFYO

31

Asya Şahin

Kırmızı Araba

32

AYŞE BEGÜM TEMEL

Komedi Dünyası

33

ALİ KAAN KAVAK

KÜÇÜK MUCİT

34

Mustafa Mir Tuğra BOZKURT

KÜSEN İNEK

35

AZRA ACIKARA

Leylek Fırfır'ın Yeni Yuvası

36

Azra Öykü ÖZKUL

Mini ile Mani

37

Tuana Naz Gökçe

Nehir ve Bora

38

Nehir Koçak

Nehirin kısa çorapları

39

Arda AHISKA

ROBOT BULUŞ

40

Bade Leblebici

Robot Ev

41

Ahmet Deniz KANAATLI

SHELBY VE ÇOBU'NUN DOSTLUĞU

42

Damla Külcü

Sihirli Patikler

43

BEGÜM ÖZGÜL

SONSUZ MUTLULUK

44

Malika Akdemir

Suyun Değeri

45

Buğlem Duru Demir

Süper Kahraman

46

Derin Turamanlar

Ufak Ama Değerli Bir Rüya

47

MEHMET RECEP ÖZKAYA

UTANGAÇ MAX

48

Meyra Paksoy

YARAMAZ AYNA

49

Asya Erva Sarıtaş

Zeynep ve Kuşu

50

Yağız Emir Sarıaydın

ZOR GÜNLERDE ARKADAŞLIK