Şirketler - İş Dünyası
Giriş Tarihi : 08-06-2021 15:48

Daiichi Sankyo Türkiye’den, Avrupa’ya üst düzey atama

Yeni nesil ilaç firması yaklaşımı, çalışanı kıymet olarak önceliklendiren ve paydaşları için geliştirdiği iş modelleri ile sektöründe öncü olan, kardiyoloji alanındaki güçlü ürün portföyü ile dünyada ve Türkiye’de gelişimini sürdüren Daiichi Sankyo, bir yandan Türkiye’de kadrosunu güçlendirirken, diğer yandan Türkiye’nin de bağlı bulunduğu Avrupa ofisi için değer yaratıyor..

Daiichi Sankyo Türkiye’den, Avrupa’ya üst düzey atama

2019 Temmuz ayından bu yana Daiichi Sankyo İlaç bünyesinde Pazarlama ve İş Mükemmelliği Direktörlüğü görevini sürdüren Berk Kıran, 15 Haziran 2021 itibariyle Daiichi Sankyo Avrupa bünyesinde Müşteri Deneyimi ve Strateji Başkanı olarak Münih’te görevine devam edecek. Daiichi Sankyo Türkiye’de Aslı Irmak Acar Uyum ve Hukuk Direktörü olarak çalışmalarına başlarken, Dr. Zeynep Çalışkan kurumun yeni Medikal Direktörü oluyor.

Daiichi Sankyo İlaç, yeni isimleri bünyesine katarak yerelde ekibini güçlendirirken, yarattığı yenilikçi yönetim yaklaşımı ile değerlerini Daiichi Sankyo’nun küresel ağına taşıyor.

Daiichi Sankyo Avrupa – Müşteri Deneyimi ve Strateji Başkanı Berk Kıran

Kıran, ilaç sektöründeki kariyerine Yönetici Adayı (MT) Programı dahilinde Abdi İbrahim İlaç’ta Tıbbi Tanıtım Temsilcisi olarak başladı. Abdi İbrahim ve Abbott’ta Ürün Müdürü olarak çalışan Kıran, ardından Abbvie İlaç’ta farklı pozisyonlarda ve tedavi alanlarında farklı kademelerde yöneticilik yaptı. 2014 yılında Abbvie’de Pazarlama ve Satış Bölüm Müdürü olarak çalışan Kıran, Onkoloji ve Hematoloji grubunun kurulmasında rol aldı.

Temmuz 2019’dan bu yana Daiichi Sankyo Türkiye Pazarlama ve İş Mükemmelliği Direktörlüğü görevini sürdüren Kıran, Daiichi Sankyo Türkiye’nin organizasyonel ve kültürel değişimine katkı sağlayan projelere liderlik etti ve aynı zamanda dijital dönüşüm stratejisini de yönetti.

“Kültüründe deneyimleme ve merak olan Daiichi Sankyo, paydaşlarında değer yaratma ihtimali olan her fikri büyütmeye ve önceliklendirmeye devam ediyor” söylemi ile kurumun değişen yönetim ve organizasyon yapısına vurgu yapan Kıran, 15 Haziran 2021 tarihinden itibaren Münih’te bulunan Daiichi Sankyo Avrupa’da Müşteri Deneyimi ve Strateji Başkanı olarak çalışmalarına ve katkılarını sürdürecek. Yeni görevinde; Pazarlama, Dijital Portfolyo, PR ve Portfolyo İletişimi, Planlama ve Pazarlama Mükemmelliği departmanlarına liderlik edecek Kıran, tüm deneyimlerini ve yenilikçilik konusundaki iştahını Daiichi Sankyo Avrupa Genel Merkezi'ne taşıyacak.

Medikal Direktör Dr. Zeynep Çalışkan

2000 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Zeynep Çalışkan, ardından Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Psikiyatri ihtisasını tamamladı. İlaç sektörüne 2007 yılında Novartis’te Medikal Müdür olarak başlayan Çalışkan, 2019 yılına kadar farklı tedavi alanlarında farklı medikal liderlik rolleri üstlendi. Daiichi Sankyo Türkiye’ye katılmadan önce 2019’dan bu yana Nörobilim ve Oftalmoloji alanlarından sorumlu Terapötik Alan Yöneticiliği görevini sürdüren Çalışkan, yeni görevinde Daiichi Sankyo Türkiye’nin paydaş odaklı yaklaşımı ile medikal ekibin liderliğini üstlenecek.

Uyum ve Hukuk Direktörü Aslı Irmak Acar

2006 yılında İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Aslı Irmak Acar, profesyonel hayatına 2006 yılında Mehmet Gün Hukuk Bürosu’nda başladı. Burada 2010 yılına kadar çalışan ve ilaç sektörü ile 2008-2009 arasında Eli Lilly and Company’de Danışman Avukat olarak görev alarak tanışan Acar; ardından sırasıyla LG Elektronik’te 2010 ile 2018 arasında Hukuk ve Uyum Direktörü, CGV Mars Entertainment Group’da 2018 ile 2019 arasında Hukuk, İç Denetim ve Uyum Direktörü olarak görev aldı. Daiichi Sankyo İlaç bünyesine katılmadan önce Novo Nordisk’de Ağustos 2019’dan bu yana Bölgesel Uyum Müdürü olarak çalışan Acar, Kasım 2020’den bu yana Daiichi Sankyo İlaç’ta tüm fonksiyonlarla iş birliği halinde, hukuk ve uyum departmanlarının liderliğini yürütüyor.


Hibya Haber Ajansı