GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2022 18:09

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın’da toplu açılış töreninde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da toplu açılış töreninde konuştu..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın’da toplu açılış töreninde konuşuyor

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Türkiye, salgına rağmen 2,7 milyon ilave istihdam oluşturan bir ülkedir. Türkiye, 75 fasıl ürün grubunda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat değerini yakalayan bir ülkedir. Türkiye, 205 ülke ve bölgeye ihracat işlemleri yapan bir ülkedir.

Türkiye'nin üretim gücünden, bu ülkenin sanayisinden haberi olmayan bu tatlı su siyasetçilerini kendi cahillikleri ile baş başa bırakıyoruz.

Onlar anlamasa da onlar bilmese de bilmek istemese de Türkiye Kipaş Holding gibi şirketlerimizin gayretleriyle büyüyor, güçleniyor, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Muhalefete rağmen ülkemizi eser ve hizmet siyasetimizle son 20 yılda rekordan rekora koşturduysak inşallah önümüzdeki dönemde de yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğiz.

Çalışacağız, üreteceğiz, kendimize güveneceğiz, milletimize inanacağız, Türkiye'yi hak ettiği yere hep birlikte muhakkak getireceğiz.

Aydın Çakabey'den beri 1000 yıldır istiklalin önemini de bedelini de çok iyi bilen bir şehrimizdir.

Milli mücadelenin öncü şehri Aydın, rahmetle Adnan Menderes ile demokrasinin kalesi olduğunu göstermiştir.

Bizim Aydın'a olan sevgimizi, muhabbetimizi, kıymet ve birliğimizi 20 yılı aşkın süredir bu şehre yaptığımız hizmetlerle, kazandırdığımız eserlerle ispatladık.

Bugün de Aydın ziyaretimizi yapımı tamamlanan yaklaşık 1 milyar 353 milyon liralık eser ve hizmetlerin resmi açılışını yaparak taçlandırmak istedik.

Eğitimde çeşitli ilçelerimizde inşa edilen 92 derslikli anaokulundan liseye kadar her seviyedeki 11 okulumuzun, üniversitemizin, hastane ek binamızın, psikiyatri binamızın, eğitim ve iktisat fakültelerinin resmi açılışlarını bugün buradan yapıyoruz.

Gençlik ve sporda, 4400 yatak kapasiteli 2 öğrenci yurdunun, 3 gençlik merkezinin, 6 spor salonunun ve diğer yatırımları bugün buradan hizmete açıyoruz.

Sağlıkta, çeşitli ilçelerimize kazandırdığımız devlet hastane binalarımızı, aile sağlık merkezlerimizi, ağız ve diş sağlığı merkezlerimizi, sağlık müdürlüğü hizmet binasının resmi açılışlarını buradan gerçekleştiriyoruz.

Çevre ve şehircilikte TOKİ'nin 206 konutunun, İller Bankası altyapı projesinin hizmet binalarının açılışlarını yapıyoruz.

Tarımda 360 milyon liralık bir yatırımla tamamladığımız Gökmel Barajını, 4 adet sulama tesisini, dere ıslahı çalışmasını, 29 tarımsal destekleme, 9 gıda tesisi hibe projesini resmen bugün hizmete alıyoruz.

 

 

 

Ayrıntılar geliyor...

Hibya Haber Ajansı