Borsa ve Finans Dünyası
Giriş Tarihi : 22-11-2021 14:29

Brightstar Türkiye'nin hisselerinin satın alınması

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş, Brightstar Telekomünikasyon Dağıtım Limited Şirketi'nin hisselerinin satın alınmasına ilişkin bildirim yapıldı..

Brightstar Türkiye'nin hisselerinin satın alınması

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş, Brightstar Telekomünikasyon Dağıtım Limited Şirketi'nin hisselerinin satın alınmasına ilişkin bildirim yapıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

''13 Eylül 2021 tarihli KAP açıklamamızda şirketimiz ile Likewize Corp. (önceki unvanı ile Brightstar Corp.) arasında Brightstar Telekomünikasyon Dağıtım Ltd. Şti'nin (Brightstar Türkiye) hisselerinin %100'ünün şirketimiz tarafından satın alınmasına ilişkin satın alma sözleşmesi imzalandığı duyurulmuştu. Sözleşmenin imzalandığı tarihten bugüne kadar Türk Lirasında yaşanan devalüasyona istinaden şirketimizin talebi ile taraflar arasında yeni görüşmeler yapılmış ve bu görüşmeler karşılıklı mutabakat ile başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır. Sağlanan mutabakata ilişkin koşullar aşağıda yer almaktadır:

Brightstar Türkiye'nin hisselerinin %100'ünün satın alma bedeli olarak belirlenmiş olan 35 milyon Amerikan Doları nakit ödeme bedeli, 6 milyon Amerikan Doları indirim yapılarak 29 milyon Amerikan Doları olarak yeniden belirlenmiştir. Hisse devrinin en geç 30 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.  Ülkemizin güçlü temellerine ve sunduğu uzun vadeli potansiyele inanmaya devam ediyor, bu satın almanın şirketimiz ve yatırımcılarımız için ciddi katma değer yaratacağına ve şirketimizin teknoloji sektöründe orta ve uzun vadede çok daha güçlü bir pozisyon almasını sağlayacağına inanıyoruz. Sürece ilişkin olarak gelişmeler hakkında kamuoyu tarafımızca bilgilendirilecektir.''

Hibya Haber Ajansı