Borsa ve Finans Dünyası
Giriş Tarihi : 11-05-2022 22:20

ARD Bilişim'in yeni şirketi kuruldu

ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş, Dallmeier Turkey Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş unvanlı yeni şirketlerinin kurulduğunu bildirdi.

ARD Bilişim'in yeni şirketi kuruldu

ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş, Dallmeier Turkey Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş unvanlı yeni şirketlerinin kurulduğunu bildirdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

''Yönetim kurulumuz tarafından 09.05.2022 tarih ve 2022/16 nolu karar neticesinde ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş'nin altında yüzde 100 bağlı ortaklık olarak Dallmeier Turkey Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş firmasının kurulmasına karar verilmesine istinaden 5.000.000 TL sermayeli Dallmeier Turkey Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş unvanıyla kurulmuş olan şirket 11.05.2022 tarihinde tescil edilmiş ve ticaret sicil gazetesinde ilan edilmiştir. ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş bünyesinde kurulan şirket, Dallmeier Electronic GmbH & Co.KG firmasıyla yapılan işbirliğiyle üst düzey güvenlik ürünlerini, ARD Grup Bilişim'in Ar-Ge ve yapay zeka (AI) teknolojileri konusundaki üst düzey yetenekleri ile birleştirerek, geliştirilecek proaktif güvenlik çözümleri alanında inovatif şekilde hizmet ve ürünler üretecektir. Sınır güvenliği, havalimanı, liman ve yüksek güvenlik gereksinimi bulunan tesisler ile birlikte hassas kontrol ve gizlilik gerektiren sektörler için de büyük veri analizi yapacak yerli yazılımsal projeler geliştirecektir. Dallmeier Turkey markası altında geliştirilecek ürün ve hizmetlerinin satışını Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirecektir. Bunun yanı sıra ileriki dönemlerde de Türki Cumhuriyetler, orta doğu ve körfez ülkelerinde de döviz getirisi sağlayacak satış faaliyetleri hedeflemektedir.''

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin