KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-07-2021 16:56   Güncelleme : 24-07-2021 16:56

10 numara şehir Balıkesir ömre bedel!

Sahip olduğu değerleriyle “Marka Şehir” olma yolunda önemli adımlar atan Balıkesir’in yerel değerlerini, derginin Balıkesir doğumlu olan editörlerinden Serap Gürses yazdı.

10 numara şehir Balıkesir ömre bedel!

TOURMAG Turizm Dergisi, yayınlanan yeni sayısında eşsiz doğası, tarihi değerleri ve gastronomisiyle öne çıkmaya başlayan Balıkesir ‘i kapak konusu yaparak sayfalarına taşıdı. Sahip olduğu değerleriyle “Marka Şehir” olma yolunda önemli adımlar atan Balıkesir’in yerel değerlerini, derginin Balıkesir doğumlu olan editörlerinden Serap Gürses yazdı.

SAFFET EMRE TONGUÇ, MEHMET ALTAY

Dergi sayfalarında ünlü gezi yazarı Saffet Emre Tonguç’un Fatih Sultan Mehmet’in kayınpederi ve sadrazamı Zağnos Paşa, Karesi Bey ve mübadele izlerini anlatan yazıları da yer almakta. Bir başka gezi yazarı Mehmet Altay ise, ünü dünyaya yayılan, hatta bir kültür mozaiği kabul edilen Kaz Dağları’na başka bir pencereden bakarak mutlaka görülmesi gereken bir bölge olduğunun altını çizmiş. Okunduğunda fark edileceği gibi üç önemli yazar da Balıkesir‘i anlatmaya doyamamış. Dergi yönetimi yaptığı açıklamada, kapak konusu yapılan iller için genelde  8 sayfa olarak planlanan kapak dosya haberlerinin Balıkesir’e özel 18 sayfa olarak yayınlamak durumunda kaldıklarına değindi.

MELİH USLU, OSMAN ÖNDEŞ, YİĞİT UYGUN, NURDAN GÜNEY

Derginin diğer sayfalarında ünlü gezgin ve seyahat yazarı Melih Uslu okurlarını Kosova’ya götürürken; Osman Öndeş de “Bodrum’da Hüzünlü Bir Öykü” başlığı ile Dünya’nın yedinci harikası Mausoleum ve Cnidus’ın nasıl yağmalandığına değinmiş.  Yiğit Uygun Leros’u, Onur Sancak Bulgaristan’ı, Faruk Bangir Eskişehir’i, Nurdan Güney ise antik kent Perge’yi yazmış. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ile Nil Özer’in yaptığı söyleşi, Tunç İsmail Ayerdem’in “Kurumsal Yaşamdan Dünyaya Açılan Kapı” başlığıyla yayınlanan röportaj da yine keyifle okunacak yazılar arasında.

UNWTO ESKİ GENEL SEKRETERİ TALEB RIFAI RÖPORTAJ VERDİ

Önemli bir turizm zirvesi için İzmir’e gelen Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) eski Genel Sekreteri Taleb Rifai, TOURMAG Turizm Dergisi’ne özel röportaj vermiş.  Aynı zamanda Akdeniz Turizm Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi de olan derginin yazarlarından Dr. Barbaros Kon’un sorularını cevaplayan Rifai; “Yaşanmakta olan pandemi krizini, sürdürülebilir bir turizm için fırsata dönüştürmeliyiz” mesajı vererek, özellikle turizmciler tarafından  dikkatle okunması gerektiğini tavsiye ediyor.

ÜCRETSİZ KARGO İLE ADRESİNİZE GELSİN

TOURMAG Turizm Dergisi’ne Balıkesir’deki dergi satış noktalarından ulaşabilirsiniz. Ayrıca, http://www.kiletisimyayinlari.com adresinden ücretsiz kargo ve sürpriz hediyelerle adresinize isteyebilirsiniz...